FF Pohádka nepohádka aneb Dědic, kapitola 6/1

20. září 2008 v 20:12 | Electra |  Pohádka nepohádka aneb Dědic
Pohádka nepohádka aneb Dědic, kapitola 6/1
Varování: slash
Dokončeno: ne
AN: Zbrusu nová povídka, která vznikla jako dárek pro moji skvělou betareaderku elanor.feanma.
Disclaimer: Všechny rozpoznatelné postavy a reálie ze světa Harryho Pottera patří J.K Rowlingové. Autorka této povídky si je pouze vypůjčila za účelem zábavy a nezískává tím žádné finanční prostředky. (OK tohle mi moc nejde...:))

6. Rose, part 1Bradavická ošetřovna, den po rozhodující Bitvě o Bradavice

"Musím být opravdu hlupák, když tohle dělám. Už nemám jediný důvod ti pomáhat," bručel tiše Snape, když vedl Luciuse ztichlou ošetřovnou až k malému prostoru, který od zbytku místnosti kromě závěsů oddělovala ze tří stran i zeď.
"A co léta starého přátelství a kolegialita. Severusi, Severusi … opravdu bys měl pracovat na způsobu, jakým jednáš s lidmi," odvětil Lucius téměř žoviálně.

"Zmlkni! Jestli ji probudíš, bude po všem!" varoval ho Snape.

Zatímco se profesor lektvarů přiblížil ke kolíbce, Lucius se na krátký okamžik zastavil u postele spící dívky. Byla bledá a její spánek byl neklidný.

Při pohledu na její jednoduchou obyčejnou tvář prostě nemohl pochopit, proč si Draco vybral právě ji. Nebyla nijak extra hezká, ani nijak extra bohatá nebo mocná. Byla obyčejná … až příliš na budoucí lady Malfoyovou.

Potřásl hlavou a tiše se vydal k místu, kde stál s nevýraznou tváří Severus. Na první pohled by se mohlo zdát, že ho obsah malé kolíbky vůbec nezajímá, ale Lucius ho znal lépe.

Fakt, že mu pomohl na svět, plnil Snapea nečekanou pýchou, pokud šlo o to dítě. Lucius se ušklíbl. Jeho vnouče už mělo očividně kmotra vybraného.

Konečně se sám naklonil nad kolíbkou, aby pohlédl poprvé na Dracova dědice .. na jeho dítě zabalené do … Lucius se zarazil.

Když zvedl oči ke Snapeovi, na jeho tváři jemně poškubával sval, který dával tušit, že mistr lektvarů přemáhá smích.

Zavinovačka, v níž byl zabalený drobný spící uzlíček života, byla růžová …

Severusova tvář se roztáhla do šklebu. "Její jméno je Rose. Není … rozkošná, Luciusi?"

Lucius Malfoy už ani nedokázal v sobě najít dost vzteku. Jeho syn byl přece jen stále v mnoha ohledech zklamání.

Znovu pohlédl na dítě … jeho drobná tvářička byla klidná a andělsky dokonalá. Dokázal v ní rozpoznat mnoho rysů svého syna včetně jemných světlých vlásků.

Povzdechl si. Takže měl vnučku.

Hm… zřejmě bylo načase promluvit si s Dracem o sexu trochu … důkladněji. Další podobný omyl nemohli potřebovat.

Zmíněný omyl se právě v té chvíli rozhodl zavrtět a v přikrývkách a otevřít oči. Vzápětí se ošetřovnou roznesl nespokojený křik malé Rose podobný mudlovské houkačce.

O pět minut později už byli Lucius se Severusem usazení na druhém konci ošetřovny, kde na lůžku odpočíval bledý a spící Draco Malfoy.


O pět měsíců dříve na Astronomické věži v Bradavicích
Došla až k němu a natáhla se, aby ho mohla políbit, ale uhnul.

Ebony se zamračila. Mohla cítit chlad, který z Draca ve vlnách vyzařoval. Sevřel se jí žaludek.

"Chtěl jsem se s tebou sejít, protože si myslím, že je potřeba, abychom si o něčem promluvili," začal neutrálně. A nečekaně formálně vzhledem k povaze jejich vztahu …

Ebony ještě více znejistěla. "Taky jsem s tebou chtěla … o něčem mluvit." Se slovem něco sklouzla její ruka instinktivně na její bříško. Draco si ale ničeho nevšiml. Stál k ní otočený zády.

"Čas, který jsme společně strávili byl velmi příjemný, ale blíží se konec roku a je čas myslet na budoucnost," začal Draco vážně.

"Souhlasím, právě proto jsem chtěla-"

"Nepřerušuj mě!" zarazil ji hrubě.

Ebonyino ztichnutí bylo spíše výsledkem šoku než poslušnosti, ale umožnilo mu pokračovat.

"Jsem Malfoy a jako takový mám určité postavení, které ode mě bude vyžadovat, abych ho udržoval. Jsou jisté věci, které by se prostě pro muže mého postavení neslušely. Aférka s tebou je jednou z nich. Budeš mi chybět, uznávám, že to s tebou bylo moc příjemné, ale jak jistě uznáš, moje budoucí žena by pro to neměla pochopení."

"Žena?" pípla Ebony, příliš šokovaná, než aby se zmohla na víc.

Draco se otočil a jeho tvář byla nevýrazná a bez emoce. Poprvé jí opravdu pohlédl do očí … jako by se dívala na cizince.

"Jsem od včerejška zasnoubený s Pansy Parkinsonovou. Chtěl jsem tu naši zábavu ukončit … s jistým stylem, takže ti o všem říkám na rovinu. Nemusíš se ale ničeho obávat, jsem si jistý, že Pansy tě dokáže výborně zastat, a určitě ani ty se svými schopnostmi nebudeš mít problém najít někoho, kdo … se postará o tvoje potřeby," ujistil ji tónem, který byl možná ještě horší než jeho slova.

Ebony se udělalo zle od žaludku.

"Zábava? Potřeby … To pro tebe nic víc neznamenám, jen …"

"A co sis myslela, Potterová? Měl jsem za to, že to bylo jasné už od začátku," ušklíbl se na ni.

"TY … HAZJLE!" zasyčela. "Jak můžeš … nemůžeš přece … nemůžeš mě opustit!" Vlnu vzteku rychle přemohlo zoufalství.

"Abych tě mohl opustit, museli bychom nejdřív být spolu, ale nepamatuji si, že by mezi námi někdy byl nějaký závazek," připomněl jí.

"Ale … já … čekám dítě-" dostala ze sebe roztřeseně Ebony.

Chvíli bylo ticho a pak se Draco rozesmál. Zvuk jeho smíchu ranil Ebony víc než všechna dosavadní slova.

"To myslíš vážně? A co čekáš, že udělám, Potterová? Tvoje matka byla mudlovská šmejdka. Nemáš v sobě čisté krve, ani co by se za nehet vešlo. I kdyby to bylo o opravdu bylo moje, nějaký parchant, kterého čekáš, mě nezajímá. Pansy mi dá čistokrevného dědice … toho správného dědice. S tím svým spratkem si můžeš dělat, co chceš." Draco se znovu ušklíbl.

"A teď mě omluv, myslím, že všechno důležité už bylo řečeno. Jsem poslední dobou hodně zaneprázdněný a už nevidím důvod, proč ztrácet čas s tebou."

S tím Draco odešel, aniž by se ohlédl na spoušť, jakou za sebou nechává.

O dvě hodiny později našel díky Pobertově plánku Ebony Harry. Její stav ho vyděsil a tak jeho první roky s bezvědomou sestrou v náruči vedly na ošetřovnu. Tak se dozvěděl pravdu.
-tbc-

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama