FF - 25, kapitola 4

26. června 2010 v 13:58 | Electra |  25
Název: 25

SUM: Hra s časem může mít nebezpečné následky. Proto musí dbát Ebony Potterová nejvyšší opatrnosti, když se náhodou ocitne v Bradavicích šest let před svým narozením. Zaplétá se do hry mezi kolejemi a potkává se nejen se svými biologickými rodiči a Poberty, ale i samotářským a šikanovaným outsiderem Severusem Snapem, namyšlenou a dokonalou kráskou Narcissou Blackovou a jejím budoucím manželem Luciusem Malfoyem. Jaké následky její pobyt v minulosti přinese do přítomnosti? A byla její cesta opravdu náhoda? AU - ignoruje některé události z pátého a celý šestý díl + HP má sestru. 

Disclaimer: Všechny rozpoznatelné postavy a reálie ze světa Harryho Pottera patří J.K Rowlingové. Autorka této povídky si je pouze vypůjčila za účelem zábavy a nezískává tím žádné finanční prostředky. (OK tohle mi moc nejde...:))


IV. Černá

Co přinesou runy?

10. říjen 1970 

"Máš tam chybu." Dlouhý štíhlý prst se zabodl do stránky. "Popletla sis skřetí a trpasličí runu. A tady taky … tahle je zakreslená obráceně. A to poslední seskupení nedává smysl." 

"Děkuji za pomoc, Malfoyi, ale zvládnu to sama. Nemám zapotřebí zmijozelský doučovací kroužek a už vůbec ne s tebou." 

Ani k němu nezvedla pohled. Za poslední dny měla těch jeho chladných modrošedých očí plné zuby. Sledoval ji. Byla si jistá, že je to proto, že jen čeká na její chybu. Byl mnohem opatrnější a méně zjevný ve svém snažení než Narcissa Blacková, která se na ni dívala s otevřenou nenávistí, ale přesto si všimla. 

"Trpasličí runy jsme ani nebrali. Staří … velcí trpaslíci měl hned několik runových systémů, které se odvozovaly jeden od druhého. Jak jsi na ně přišla?" vyptával se neodbytně a v jeho hlase zazněl slabý náznak zájmu. 

Ebony zírala na runu, na kterou ještě před chvíli ukazoval Luciusův ukazováček. V duchu zaklela. 

Měl samozřejmě pravdu. Byla to trpasličí runa. Tyhle runy byly hlavní náplní studia během jejího šestého ročníku na Merinově akademii v Atlantě. Byly snazší než skřetí runy, ale bylo jich mnohem více, přesně dvanáct systémů - osm základních a čtyři odvozené. Přesto byly jejich tvary jednoduché a strohé, mnohem sympatičtější než příliš ostré a složité runy skřetí. 
Bradavické studium run však bylo založeno právě na skřetích a Ebony se občas zapomněla a použila runu trpasličí. 

Pohlédla na Luciuse a snažila se potlačit zachvění z jeho blízkosti. Bylo v ní něco, co někde hluboko v její duši probouzelo neklid. 

"To poslední je trpasličí šifra," vysvětlila mu spěšně, jako by doufala, že to bude stačit, aby se ho zbavila. "Ještě jsem neměla čas překreslit to do skřetích run." 

Poslední část úkolu byla převést kouzelnickou šifru na skřetí runy. Pro Ebony to s jejími znalostmi bylo přes trpasličí šifry snazší. 

"Umíš převést kouzelnickou šifru na trpasličí?" Teď už byl zájem v jeho hlase nepopiratelný a v očích se mu zalesklo. 

Kývla a Lucius na krátkou chvíli vypadal zamyšleně. K rozhodnutí dospěl nečekaně rychle, ani se nestihla vrátit k úkolu. 

"Pojď se mnou, potřebuju, abys mi s něčím pomohla," vyzval ji autoritativně. 

Pozvedla překvapeně obočí a zavrtěla zamítavě hlavou. 

Co si myslí, že jsem jeho domácí skřítek? 

"Pracuju a jsem zaneprázdněná. Máš přece plnou kolej poskoků, nebude pro tebe problém najít si někoho jiného." 

"Momentálně je tu přesně padesát šest studentů, kteří studují starodávné runy a ty jsi jediná, která zvládá trpasličí runy a šifry," poučil je bez mrknutí oka. Někdy ji přesnost jeho znalostí v určitých oblastech zarážela. "Takže se zvedej; jsem si jistý, že tě to bude zajímat." 

Měl pravdu. I když to nejdřív nechtěla uznat, ale ano … Byla zvědavá? Na co Lucius potřeboval její znalost trpasličích run? Runy byly hned po lektvarech její nejoblíbenějším předmětem a Lucius opravdu probudil její zájem. 

Neochotně kývla. 

Povzdechla si a sbalila své věci a potom se vydala za ním. 

Lucius rázně kráčel chodbou, jako by mu patřil celý hrad, a Ebony měla cestou chuť poslat na něj zakopávací kletbu. 

Ale ovládla se. Nebylo nutné ztrácet kontrolu kvůli němu. 

Dovedl jí do druhého patra, kde na opuštěné chodbě visel na zdi veliký gobelín roztažený od podlahy ke stropu. 

Lucius ho odhrnul a odhalil masivní dveře z černého kamene, které byly po obvodu pokryté směsicí spletitých trpasličích a magických run. 

Lehce po nich s úžasem přejela prstem a pak pohlédla na Luciuse. 

"Kdo o tom ještě ví?" zajímala se a oči jí svítily při tom pohledu. 

Lucius zjevně potěšený jejím zájmem se uspokojeně ušklíbl. "Brumbál předpokládám. Nejsem si jistý, jestli se někdy pokoušel ty dveře otevřít. Neptal jsem se." 

"Takže netušíš, co je na druhé straně?" 

Zavrtěl hlavou. 

"Myslela jsem si, že tady ve Skotsku se starodávní velcí trpaslíci nevyskytovali," zamračila se. 

"Tyhle dveře nevytvořili trpaslíci, ale kouzelník. A právě proto, jak malá je znalost trpasličích run a šifer v celé Británii, použil tuhle kombinaci." 

"A po mně chceš, abych ti je pomohla rozluštit." 

Lucius přikývl. "Zkoušel jsem to sám a povedlo se mi vyluštit tu kouzelnickou část,a le bez trpasličí to nedává smysl. Sehnal jsem si nějaké tabulky, ale ty runy se opakují, a když nevíš o jaký jde systém, těžko to můžeš vyluštit." 

"Vypadá to, že použil víc než jeden systém. A pak to ještě celé zašifroval. Musel to být mistr." 

Lucius se opět usmál. "Byl to Malfoy." 

To bylo snad poprvé, co pro to příjmení našla jisté ocenění. 

-TBC-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama