FF - 25, prolog

26. června 2010 v 12:57 | Electra |  25
Název: 25

SUM: Hra s časem může mít nebezpečné následky. Proto musí dbát Ebony Potterová nejvyšší opatrnosti, když se náhodou ocitne v Bradavicích šest let před svým narozením. Zaplétá se do hry mezi kolejemi a potkává se nejen se svými biologickými rodiči a Poberty, ale i samotářským a šikanovaným outsiderem Severusem Snapem, namyšlenou a dokonalou kráskou Narcissou Blackovou a jejím budoucím manželem Luciusem Malfoyem. Jaké následky její pobyt v minulosti přinese do přítomnosti? A byla její cesta opravdu náhoda? AU - ignoruje některé události z pátého a celý šestý díl + HP má sestru. 

Disclaimer: Všechny rozpoznatelné postavy a reálie ze světa Harryho Pottera patří J.K Rowlingové. Autorka této povídky si je pouze vypůjčila za účelem zábavy a nezískává tím žádné finanční prostředky. (OK tohle mi moc nejde...:))

PROLOG

Setkání bystrozora se Smrtijedem dopadne jinak než byste čekali.


AN: Evan Walter je OC - je to vlastní syn manželů Walterových, kteří vychovávali Harryho sestru Ebony. (Určitě ho najdete v jiných mých povídkách na potterharry.net - Electra).

15. květen 1995


"No, musím říct, že tohle je docela překvapení. Přijal jsem nějaká opatření ohledně bezpečnosti, než jsem vyrazil na tuhle schůzku, ale začínám mít obavy jestli byla dostatečná. Nečekal jsem někoho vašeho kalibru," připustil bystrozor, zatímco se pokoušel skrýt, jak moc ho totožnost Smrtijeda, který vystoupil ze stínů krátce po jeho přemístění na smluvené místo, překvapila. 

"Můžete si myslet, že mám v úmyslu vám nějak ublížit, ale mám obavy, že by to mohlo zkomplikovat naše setkání. A kdybych vás chtěl zabít, padl byste mrtvý v okamžiku, kdy jsem přišel," ujistil ho Smrtijed klidným tónem. 

"Jsou i jiné škody, které byste mohl napáchat, než má smrt. Neočekáváte ode mě, že podcením vaši nebezpečnost, že ne?" otázal se bystrozor s pozvednutým obočím. 

"Máte pravdu. Od bystrozora bych opravdu čekal víc obezřetnosti. Zvlášť když nepatříte mezi tu ubohou místní sortu hlupáků, kterým šéfuje ještě hloupější ministr." V hlase Smrtijeda bylo patrné zjevné znechucení. 

"Rád bych pokračoval ve výměně názorů na místní poměry, ale mám dojem, že tohle není důvod, proč jste mi poslal ten vzkaz," pobídl ho bystrozor a povedlo se mu skrýt jemný záchvěv nervozity a obav. Nehledě na všechno, co zatím Voldemortův přívrženec řekl, měl stále pochyby, že na něj odněkud nevyrazí další jeho kolegové. 

"Velice bystrý postřeh. Ne, to opravdu není. Jak jsem řekl, mám zájem s vámi jednat," odpověděl Smrtijed. 

"Abych řekl pravdu, dost mě to překvapuje. Proč tak najednou?" Tohle byla rozhodně pravda. Smrtijed, se kterým se bystrozor dnes setkal, patřil mezi ty první, kteří se k Pánovi zla přidali. Bylo velice podezřelé, že chtěl náhle ukázat Voldemortovi záda po více než dvaceti letech věrné služby. 

Hněv a zášť probleskly v pohledu nepřítele. "Vražda mého syna je momentálně jediným motivem, který mě pohání ve všem, čemu se věnuji. Je tu pár lidí, kteří za ni musí a budou platit. A pokud je mi známo, jsou i na vašem seznamu nepřátel." 

I když to tvrzení znělo logicky, zavrtěl bystrozor nedůvěřivě hlavou. "A teď čekáte, že vám uvěřím, že kvůli pomstě chcete najednou na naši stranu?" 

"Jediné, co chci, je smrt Temného pána a některých jeho věrných. Nemluvil jsem o žádných stranách. A rozhodně se nehodlám přidat k vašemu mudlomilnému spolku!" zasyčel Smrtijed. 

"Víte sám, že to nebude tak snadné. Nemůžeme vám věřit. Snad leda, kdybyste odpřísáhl, že nás nepodrazíte, pod Veritasérem nebo tak něco. Ale o tom těžko můžu rozhodnout já. Teď a tady. Máte něco, co by podpořilo vaši ... důvěryhodnost?" 

"Ani jsem nečekal, že mi dáte odpověď. Kdybyste měl tu pravomoc, nepřišel byste. Místo toho by byl poslán někdo více postradatelný." 

Smrtijed se ušklíbl a vytáhl něco z kapsy. Bystrozor na něj okamžitě zacílil hůlku, ale úsměv ze Smrtijedovy tváře nezmizel. Jedno mávnutí hůlkou a vzápětí hodil bystrozorovi k nohám nepříliš velký plátěný pytel. 

"Co tohle? Stačí to jako důkaz? Odneste to za tím svým mudlomilným senilním hlupákem, který si říká ředitel, ať si ověří pravost. Znovu se vám ozvu." 

Smrtijed se naposledy otočil. "A ještě něco - očekávám, že se rozhodnete rychle. Moje nabídka je časově omezená." 

"Zvážíme ji," ujistil ho vážně bystrozor. S hlasitým prásk! Smrtijed zmizel. 

Evan Walter, bystrozor z amerického ministerstva kouzel, který byl tady v Británii jako pomoc Fénixovu řádu, se po přemístění usadil vyčerpaně na lavičku v parku. Cítil, jak ho mrazí, ale nebylo to chladným nočním počasím. 

Sklonil se a pak vysypal obsah pytle, který svíral v ruce, vedle sebe. Jen tvrdý psychologický i fyzický bystrozorský trénink mu zabránil vykřiknout při pohledu na mrtvolně bledou tvář známé Smrtijedky Bellatrix Lestrangeové, kterou rozeznal na zjevně useknuté hlavě. Ovládl se a snažil se nemyslet na to, jak dokonalý to byl řez nebo kde je zbytek jejího těla. 

Bylo jisté, že Lucius Malfoy opravdu dělá věci ve velkém. 

Co jisté nebylo … jak bude Fénixův řád reagovat na jeho nabídku? 

-TBC- 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama