Listopad 2012

Ledová hráz, prolog

30. listopadu 2012 v 17:03 | Electra |  Ledová hráz
Pokračování povídky Sacrifice. Od jejího vzniku ale uplynulo hodně vody a nyní, když jsem se chtěla k povídce vrátit, původní první kapitola se mi už jako úvod nehodila. S největší pravděpodobností se objeví až později (buď opět jako celá kapitola, nebo jako část nové). Předtím je ale ještě třeba si v příběhu ujasnit pár věcí. Takže je tu zbrusu nový prolog a zbrusu nová první kapitola ho bude (doufám) brzy následovat.

Lux in tenebris, kapitola 47

28. listopadu 2012 v 21:06 | Electra |  Lux in Tenebris
Již 47. kapitola povídky Lux in tenebris nese název XXXXVII. Když ti tma ukáže tvou vlastní tvář. Zjistíme v ní, co mají za lubem Harry a Draco a podíváme se na jednu narozeninovou oslavu s "překvapením". Opět jsem se nevešla do limitu, tak musíte ke mně na web.

Liquid Love, kapitola 3

19. listopadu 2012 v 9:21 | Electra |  Liquid Love
Pomalý rozjezd. Tak bych zatím asi sama popsala první kapitolky povídky Liquid love, jejíž třetí pokračování vám tady nyní předkládám. Ještě pořád je její osud ohrožen, nějak se do ní nemůžu dostat, je to opravdu hodně dlouho, co jsem ji začala psát, a hodně se od té doby změnilo. Takže je možné, že to po několika dalších kapitolách vzdám, uvidíme. Otázka taky je, jak se bude pokračování líbit vám.

Kapitolka je kratší než předešlé, a myslím, že u téhle délky asi zůstanu i v těch dalších.

Lux in tenebris, kapitola 46

18. listopadu 2012 v 9:39 | Electra |  Lux in Tenebris
Další kapitole povídky Lux in tenebris předchází opět malinko delší autorská poznámka, v níž vám potvrdím, že Lucius Malfoy opravdu vždycky dosáhne svého.

Lux in tenebris, kapitola 45

6. listopadu 2012 v 21:19 | Electra |  Lux in Tenebris
Čekám, až se mi nahrají fotky, a tak jsem využila příležitosti, kdy mi kvůli tomu mrzne prohlížeč a dostala se k poslednímu čtení a opravě nové kapitolky LiT. Tak tady ji máte.

A ještě poznámka k té minulé - když jsem se na ni zpětně dívala, moc mě nepotěšila. Nelíbí se mi, chtěla by předělat a celý útok by si zasloužil lepší vsazení do děje, než tam je. Původně to měl být takový oslí můstek k tomu, abych děj ještě malinko protáhla, zamotala a oddálila konec, tomu ostatně trochu odpovídá i tahle kapitola. Každopádně už vám ale nyní mohu říct, že povídka opravdu definitivně spěje ke svému konci a budu překvapená, pokud překročím hranici padesáti kapitol. Nechci závěr odbýt, ale kdo znáte moje povídky, určitě víte, že konce mi prostě nejdou.

Už se jí ale potřebuju zbavit. Provází moje psaní už nějaký ten rok, vlastně skoro celou dobu, co FF vůbec píšu, a skoro bych řekla, že je na ni trošku vidět i určitý vývoj, kterým jsem za tu dobu prošla (snad aspoň trošičku k lepšímu). Dala jsem do ní hodně a hodně dala i ona mě. Podobný výlev jsem si asi měla schovat až na opravdu poslední kapitolu, ale v té době už budu (doufám) důkladně ponořená do povídky Ledová hráz. Ta totiž svým zaměřením a předpokládáným vývojem víc vyhovuje mému momentálnímu duševnímu a emocionálnímu rozpoložení.

A ještě jedna poznámka na závěr. Vím, že se ke svým pravidelným čtenářům chovám hodně macešsky s málo častým přidáváním kapitol a velkým počtem nedokončených povídek. Ale já jsem na tohle hrozný typ - píšu to, co mě právě baví, proto občas zanedbávám rozpracované povídky a pouštím se do nových. V tomhle se asi nikdy nezměním, tak předem děkuji za shovívavost ;-) A další můj problém je, že mi nejdou jednorázovky. Některé nápady by se daly sfouknout za večer jedním one shotem (výstižné slovo pro jednorázovku, mimochodem :-D), ale já se kolem toho musím vždycky hrozně vykecat a je z toho kapitolovka.

Toť ode mě vše, neb se začínám se bát, aby tenhle autorský slint nebyl delší než samotná kapitola, která se mi nakonec najednou nevešla, takže opět s proklikem na můj web :-D


Chemical reaction, kapitola 1

3. listopadu 2012 v 20:23 | Electra |  Chemical reaction
Název: CHEMICAL REACTION 1/?

Postavy, párování: Ebony Potterová (OC), Freda a George Weasleyovi

Summary: Vezměte Ebony Potterovou a smíchejte ji s Fredem a Georgem Weasleyovými a dostanete … katastrofu. Válka mezi školními vtipálky hrozí zničením celé školy. Kdo nakonec zvítězí? A uvědomí si zápolící strany, že mohou ztratit mnohem víc než jen svou pověst těch nejlepších šprýmařů?

Varování: AU, odehrává se v 5. ročníku, ale ignoruje většinu událostí této doby v kánonu, občas pochybný humor, napůl parodie (další varování budou doplněna podle vývoje povídky)

Beta read: žádný

AN: Taková malá rychlovka na odreagování. Kapitolky budoi hodně krátké a budeme asi i hodně skákat v čase.