Prosinec 2012

It's always darkest before the dawn

31. prosince 2012 v 18:59 | Electra |  Jednorázovky

Letos se poprvé opravdu těším, že ten rok skončí. Nenávidím ho. A už chci psát tu třináctku na konci data, protože už mě sotva může v životě potkat něco horšího, než mě potkalo letos. Snažím se taky dopsat LiT, ale nemůžu slíbit, že se mi to dneska povede. Prostě se mi do toho psaní plete hodně soukromých pocitů a myšlenek. A jelikož už jsem z nich unavená, rozhodla jsem se je vyfiltrovat ven. Povídku si vykládejte, jak chcete. Úmyslně jsem se vyhnula nabízející se ich-formě a postavám jsem dala jména Draco a Ebony (a Vimes - což je anglická forma jména Elánius - to je takový můj malý soukromý vtípek, který asi pochopí jen jedna přímo zasvěcená osoba :-)) Vlastně to moc ani nemá děj a nevím, jestli vám to bude dávat smysl. Ale jelikož její napsání souvisí dost úzce s mou snahou dopsat LiT nějak relativně bez mrtvol, rozhodla jsem se ji zveřejnit. Je to vlastně hodně songfikce, sice občas vkládám písničky do svých dílek, ale nikdy ještě ne takhle. Tak jsem zvědavá, co mi na to povíte.


Lux in tenebris, kapitola 51

30. prosince 2012 v 17:27 | Electra |  Lux in Tenebris
"Tentokrát tu nebyl alkohol, který by je připravil o zábrany, nic, na co by mohli svést svou slabost a touhu. Byli tu jen oni dva. Dvě těla plná vášně, která chtěla patřit jedno druhému."

Ano, je to tak! 51 kapitola povídky Lux iun tenebris. A stále ještě není poslední :-(

Lux in tenebris 50 - Dáreček pro čtenáře

24. prosince 2012 v 21:27 | Electra |  Lux in Tenebris
Schválně neprozradím dopředu, ke které povídce jsem se jako dárek pro vás rozhodla zveřejnit novou kapitolu. Takže... tři, dva jedna - a - překvapení!


Obraz nahého anděla

24. prosince 2012 v 11:58 | Electra |  Jednorázovky
Vím, že byste všichni raději novou kapitolku Lux in tenebris nebo Ledové hráze, ale s oběma jsem zatím někde v polovině. Tak alespoň jako takovou malou omluvu a dárek k Vánocům, které já sama letos neslavím, je tu jedna krátká jednorázovka. Párování uvidíte sami - pro ty z vás, co četli můj WIP list to nebude žádné překvapení.

Lux in tenebris 49

16. prosince 2012 v 21:19 | Electra |  Lux in Tenebris
Scénu, která by se u této povídky dala umístit jako úplně poslední, mám napsanou už dlouho. Ale pořád se k ní ne a ne dostat. A já už vážně tolik chci, aby byl konec. Jenže Malfoy je tvrdohlavý zmetek a Ebony je ještě horší. Navíc ona už prostě další krok udělat nemůže, řada je na Luciusovi, a pokud se nevzpamatuje, tak se asi dohromady nedají nikdy. Proto ten skok od Luciusova zda chce a zda může působí možná hodně násilně (a ta jeho žárlivost je klišé jako prase). Ale jinak už to nešlo. Ano, vím, jak tahle AN působí - přiznávám, postavy se mi vymkly a dělají si, co chtějí. Připadám si jen jako divák... v hlavě se mi odehrávají scény z jejich života a já je prostě jen zapisuju. A nejvíc se bojím toho, že až se na ten úplný konec po těch více než padesáti kapitolách a skoro třech stovkách stránek (alespoň v mém wordovém souboru) dostaneme, budete tím závěrem zklamaní. Uvidíme … možná si přece jen dám od této povídky chvilku pauzu a do konce roku ji nedopíšu a nějak snad překonám tu svou endovou krizi. Napadají mě sice skvělé konce … ale bez happyendu.
Zároveň se omlouvám za absenci páru Oliver/Sirius, ale na vyústění jejich vztahu ještě nedozrál čas. Dojde k tomu pravděpodobně až v té opravdu poslední kapitole, nebo těsně v závěru.

DOPLNĚNÍ: Nakonec této kapitoly se mi omylem dostala část předchozí kapitoly, ale už by to mělo být OK. Nic nepřibylo, jen ubylo to, co tam bylo navíc. Omlouvám se, příště si radši udělám výslednou kontrolu přímo na webu, abych měla jistotu, že se to zobrazuje správně.

Sacrifice V

11. prosince 2012 v 11:00 | Electra |  Sacrifice
Závěrečná kapitola povídky Sacrifice.

Sacrifice III, IV

11. prosince 2012 v 10:57 | Electra |  Sacrifice
Další část povídky Sacrifice.

Sacrifice I, II

11. prosince 2012 v 10:46 | Electra |  Sacrifice
Sice už tu několik dní visí nový Prolog k Ledové hrázi, ale až dnes mi došlo, že prequel k této povídce tady zatím chyběl. Takže ho sem hodlám postupně doplnit.

Název povídky: Sacrifice

Summary:
Jak dlouho ještě chcete bojovat? Celá tahle válka je marná. Po nás i pro vás. Může skončit. Může přijít mír. Ale bude to něco stát. Smlouva musí být potvrzena sňatkem. To je naše podmínka. Slečna Potterová se musí provdat za jednoho z nás. Tím bude vše potvrzeno a uskutečněno. Chcete mír? Čekáme na odpověď.

Smrtijedi, kteří po Voldemortově zničení vedou válku se zbytky Fénixova řádu zdecimovanými smrtí Harryho Pottera chtějí mír. Bude to ale něco stát. Jak se rozhodne Ebony Potterová a co její rozhodnutí přinese? Nastane mír nebo bude prokračovat válka? Rozsáhlý prolog uvádějící povídku Ledová hráz. Mírně alternativní vesmír - Sirius naživu, žádný Half-blood prince, Harry má sestru a Lucius Malfoy se chová trošku podivně.

Postavy a párování: Ebony Potterová (OOC), Lucius Malfoy, Severus Snape, Sirius Black, Remus Lupin, EP/LM (tak trochu)

Dokončeno: ano

Lux in tenebris, kapitola 48

9. prosince 2012 v 9:52 | Electra |  Lux in Tenebris
Měla být předposlední, ale nějak se mi to celé zkomplikovalo, takže budou ještě minimálně dvě. Každopádně snad dodržím závazek, který jsem si dala, že budu s touhle povídkou hotová do konce roku. Je to fuška, protože mě neustále rozptyluje Ledová hráz, která už se nedočkavě třese, až budu pokračovat s novou kapitolkou. Ale nerada bych kvůli tomu odbyla závěr LiT, po těch téměř padesáti kapitolkách by si to ode mě opravdu nezasloužila. Tentokrát jsem moc zvědavá na vaše komentáře, hlavně na ten nový zvrat (už poslední - slibuju). Měl by konečně přimět Ebony s Luciusem, aby si vyříkali pár věcí a konečně definitivně vyřešili svůj vztah. Neprozradím vám jak, to bude obsah dalších kapitol. Sice jsem slíbila happy end, ale je to hrozně relativní pojem, tak jsem zvědavá, jak se vám pak bude líbit moje verze.