Leden 2013

Lux in tenebris, kapitola 52

6. ledna 2013 v 13:54 | Electra |  Lux in Tenebris
52 ... je to tak hrozně zvláštní číslo. A konec LiT je v něčem podobný. Věděla jsem přesně, jak chci, aby povídka skončila, ale nedokázala jsem se k tomu dostat tak snadno, jak jsem doufala. Závěrečnou kapitolu jsem přepisovala čtyřikrát a pak jsem ji dvakrát smazala a začala celou odznova. A pak, včera v noci, když už jsem se konečně dostala k tomu FINITE INCANTATEM, jsem psala dál, ještě za ty slova.

Protože mi zbyl kousíček, kterého jsem se nedokázala vzdát. Byla to druhá scéna téhle povídky, kterou jsem napsala dopředu, a která vznikla ještě předtím, než dostala svou podobu první kapitola. Jenže jsem na ni prostě v příběhu nenašla místo.

A tak jsem kvůli ní napsala ještě epilog, který ještě není hotov, nebo už možná je ... jsem z něj sama zmatená a nevím, zda chci, aby ta povídka skončila jím, nebo kapitolou 52 a nebo, abych pokračovala ještě za ten epilog.

Proto jsem se rozhodla zveřejnit ten úryvek.

Pokud jste četli It's always darkest before the dawn, tak vám je možná jasné, v jakém stavu se poslední měsíce nacházím. Snažím se, aby to nebylo poznat na mém psaní, ale někdy je problém udržet vlastní emoce stranou. Proto se mi píše tak těžce, ale zároveň potřebuju psaní stejně jako vzduch, který dýchám. Jen je to někdy potíž, když vím, že v opravdovém životě se na happyendy nehraje.

P.S.: Sliby jsou zjevně od toho, aby se porušovaly - do konce roku jsem to nestihla, já vím.