Květen 2013

Ledová hráz - kapitola 2

31. května 2013 v 21:07 | Electra |  Ledová hráz
Vzhledem k tomu, že jsem na konci minulého roku porušila část tabu, kterým je moje pravá identita a můj život, musím k téhle kapitole doplnit jednu poznámku. Vždycky jsem zůstala jen u myšlenky a nikdy nepřešla k činu a pravděpodobně ani nepřejdu (i když se snažím řídit heslem: Nikdy neříkej nikdy - to je totiž zaklínadlo, které to nikdy bleskově změní v teď). Mohlo by se zdát, že toho mám s Ebony v téhle povídce hodně společného, ale mějte pořád na paměti, že ji nepíšu podle sebe, jsem úplně jiná povaha i jiný člověk než ona a rozhodně nemáme stejný osud , neděláme stejná rozhodnutí a neprožíváme až na výjimky stejné situace. Nemusíte mi to věřit, to je na vás. Nedávno jsem byla na kurzu tvůrčího psaní, kde mimo jiné padlo, že čtenáři si prostě většinou stejně myslí, že všechno, o čem autor píše, prožil (zvlášť pokud tu jistý náznak paralely mezi autorem a postavou je). Jen bych byla nerada, abyste se o mě začali bát :-) Stačí, jak znervózňuju lidi kolem sebe.

PS: A snad vás potěší, že už mám dost jasnou představu, jak asi ještě bude takhle povídka dlouhá. :-D

VAROVÁNÍ: Celá povídka má kvůli některým minulým, ale hlavně kvůli řadě budoucích scén, rating od 18-ti let (musím to zpětně zkontrolovat a případně doplnit u předešlých kapitol)!


From this Day 2 (pokr. LiT)

6. května 2013 v 2:02 | Electra |  From this Day
Pokračování povídky Lux in tenebris podruhé. Pořád jsem ještě nevymyslela název, ale třeba mě na konci něco napadne. Jinak vím, že bych měla zrovna pracovat na Ledové hrázi, ale ta povídka mi poslední dobou prostě nejde. Není to můj klasický zásek, kdy nejsem schopná nic napsat, ale spíš neschopnost napsat něco kvalitního. Už jsem smazala třetí verzi další kapitoly, protože se mi prostě nelíbila ... a myslím opravdu smazala a to normálně dělám málokdy. Mám v PC celou složku, která je takovým shromaždištěm nepoužitého, vypuštěného a "vymazaného" a občas se z toho i něco hodí jinde. Ale měla jsem na sebe vztek a navíc to byla opravdu slabota. Taky bych potřebovala, aby měl den ještě dalších 24 hodin. Tak bych stíhala dceru, práci, domácnost, boj s depresí i koníčky, mezi kterými je i psaní (i když mě zároveň i živí :-D, ale poněkud jiný styl) Tak se mnou mějte trpělivost ;-)

From this Day 1 (pokr. LiT)

1. května 2013 v 21:43 | Electra |  From this Day
Tak je tu konečně po dlouhé době ode mě nějaká novinka. I když tak napůl, neb je to vlastně pokračování nedávno skončené povídky, které ještě ani nemá název. Pokud by vás něco napadlo, ocením vaše tipy, jak by se povídka mohla jmenovat. A samozřejmě taky komentáře, jak se vám líbí (a dokonce i ty urážky, kterými mě jistě zahrnete, až dorazíte na konec této části :-D ). Je to jednorázovka, ale delší, tudíž jsem se rozhodla ji zveřejnit po částech. Ještě budou dvě (maximálně tři, podle toho, jak se mi to povede rozsekat).